Xiaomi 13 Ultra’nın ezber bozan tasarımı açığa çıktı

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen Xiaomi 13 serisi, yakında global pazara adım atacak. Akıllı telefonların lansman tarihi yaklaşırken, aileye yeni bir Ultra modelinin de dahil olması bekleniyor. Bugün Xiaomi 13 Ultra‘nın tasarımı doğrulayan yeni kollayıcı kılıf imajları paylaşıldı. 

Xiaomi 13 Ultra’nın tasarımı doğrulandı

Bilmeyenler için Xiaomi 13 Ultra, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve kamera dizaynıyla dikkat çeken Xiaomi 12S Ultra‘nın halefi olacak. Fakat kısa müddet evvel Xiaomi, Xiaomi 13S serisinin gelecek planları ortasında yer almadığını açıkladı. Bu durum bizlere Xiaomi 13 Ultra’nın Xiaomi 14’e kadar tek amiral gemisi olacağını gösteriyor.

Paylaşılan gözetici kılıf imgelerine nazaran Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 12S Ultra’nın kamera dizaynını bir adım öne taşıyacak. Buna nazaran dairesel kamera adasında dört farklı sensöre mesken sahipliği yapan aygıtın, üst tarafında bir adet hoparlör çıkışı, sağ tarafında ise ses açma-kısma ve güç tuşu bulunuyor.

Xiaomi 13 Ultra’nın en azından Çin’de Mart veya Nisan aylarında piyasaya sürüleceği söyleniyor. Yakın vakitli sızıntılara nazaran Xiaomi 13 Ultra, bir evvelki kuşak Xiaomi 12S Ultra’nın 1 inç büyüklüğündeki ana kamera sensörünü koruyacak. Lakin bunun yanında gimbal stabilizasyonuna sahip olacak. Ayrıyeten aygıta eşlik edecek dört kameranın otomatik odaklama ve bir dToF (Doğrudan Uçuş Süresi) sensörü içereceği belirtiliyor.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir