Yeni Samsung telefonlar, daha etraf dostu olacak

Samsung, geçtiğimiz yıldan beri bilhassa akıllı telefon ve konut aletlerinde etraf dostu malzemeler kullanıyor. Şirket, çevresel etkiyi azaltmak için eserlerinde geri dönüştürülmüş plastik ve öteki tabiat dostu gereçlerin kullanımını yaygınlaştırmak istediklerini duyurdu.

Şu anda birçok Samsung telefonun üretiminde okyanusa karışan plastik ve %80 oranında geri dönüştürülmüş PET sinema üzere geri dönüştürülmüş gereç kullanılıyor. Şirket, 2050 yılına kadar telefonlarında %100 geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı hedefliyor.

Samsung MX Mekanik Ar-Ge grubunun başında olan isim Park Sung-sun, “Bu kararımızın etraf üzerinde ne üzere bir tesirinin olabileceğini sorgulayabilirsiniz lakin Samsung’un geniş eser portföyü göz önüne alındığında bu, değerli bir ölçü. Bunun her kullanıcıya küçük ancak manalı yansımaları olabileceğini düşünüyoruz.” diyor.

Galaxy S23 Ultra, Samsung’un şimdiye kadarki en etraf dostu akıllı telefonu. Telefonda %80 oranında geri dönüştürülmüş PET sinema, %22 oranında geri dönüştürülmüş cam, %20 oranında okyanusa giden plastik malzeme kullanılmış. S23 serisinde 12, S22 serisinde 6 dahili bileşen için geri dönüştürülmüş plastik kullanılmış. Samsung’un altın ve kobalt üzere ender malzemelerin geri dönüşümünü artırmak için markalar ve iş ortaklarıyla çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir