Youtube Doğrulama Kodu Hatası Çözümü

Youtube, günümüzün en popüler video paylaşım sitesidir. Bu sitede kullanıcılar, videolar paylaşarak gelir elde edebilirler. Paylaşılan videoların daha çekici olabilmesi için ise videoya küçük resim ( thumbnail ) eklemeniz sizin işinize yarayacaktır. Ama küçük resim ekleyebilmek için youtube hesabınızı doğrulamanız gerekiyor. Bizler ise bu aşamada youtube doğrulama kodu hatası alanlar için çözüm sunacağız.

Youtube Neden Doğrulama Kodunu Kabul Etmiyor ?

Youtube doğrulama kodu hatası alan kişilerin bu sorunla karşılaşmasının ilk nedeni onay için kullandıkları telefon numarasının daha önce herhangi bir hesapta kullanılıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Youtube ise ilkeleri gereği her telefon numarasına bir kanal açılmasına izin vermektedir.

Doğrulama Kodu Hatası Nasıl Çözülür

Youtube doğrulama kodu hatası çözümü için ilk olarak en az 24 saat beklemeniz ve diğer gün işlemlerinize devam etmeniz gerekiyor. Çünkü art arda onay kodu talep etmeniz ve onay kodunun kabul edilmemesi spama neden olacaktır. Kanalınız bu durumdan kötü etkilenebilir. İkinci olarak ise onay kodu için kullanmak istediğiniz telefon numarasından farklı bir telefon numarası kullanmanız işiniz çözecektir. Ailenizden herhangi birinin telefon numarasını kullanabilirsiniz.

Youtube doğrulama kodu hatası çözümü için bir diğer yöntem ise vpn kullanarak aynı telefon numarası ile işlemi tamamlamaktır. Bu yöntem için 24 saat beklemenize gerek yoktur fakat aynı telefon numarasına ait başka bir kanal açılmışsa bu yöntem işinize yaramayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir