Sıradaki içerik:

Pubg Mobile Havada Yatma Resimli Anlatım

e
sv

Youtube Hikaye Paylaşma

369 okunma — 26 Ağustos 2020 23:25

Youtube hikaye paylaşma özelliğini getirerek popüler sosyal medya uygulamalarının çoğunda olan bir yeniliği bünyesine eklemiş oldu. Bu özellik sayesinde youtube kanal sahipleri, anlık veya editlenmiş içerikleri, takipçeleri ile kısa videolar veya foto halinde paylaşma imkanına sahip oluyorlar. Üstelik youtube hikaye paylaşma sayesinde kanal sahipleri takipçisi olmayan kullanıcılara da ulaşabiliyor. Bu sayede etkili bir içerik ile kanallarına yeni aboneler kazandırabiliyorlar.

Youtube’da Nasıl Hikaye Paylaşılır

Youtube hikaye paylaşma için öncelikle 10.000 abone sayısına ulaşmış olmanız gerekiyor. Aksi takdirde Youtube’da hikaye paylaşmanız mümkün değil. Üstelik 10.000 aboneye yeni ulaşmış bir kanalınız varsa da Youtube hikaye paylaşma özelliğinin aktifleşmesi için 2 ay kadar beklemeniz gerekebilir. Bunun dışında cihazınızın da Youtube hikaye paylaşma özelliğini destekliyor olması gerekmektedir. Tüm bunları sağladığınızı varsayarsak yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir.

  • Mobil cihazınız ile Youtube kanalınızın olduğu hesabı açmalısınız.
  • Sağ üstte yer alan video kamera işaretine tıklamalı sonrasında hikaye yazısına tıklamalısınız. Hikaye yazısını göremiyorsanız cihazınız youtube story paylaşma özelliğini desteklemiyordur.
  • Youtube hikaye paylaşma için video çekmek istiyorsanız kayıt tuşuna basılı tutmalısınız. Eğer foto çekmek isterseniz tek bir sefer dokunmanız yeterli olacaktır.
  • Paylaşacağınız hikayeye diğer sosyal medya uygulamalarındaki gibi efekt, ses, emoji ekleyebilirsiniz. Ayrıca kırpma işlemlerini de paylaşmadan önce gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube hikaye paylaşma için yukarıdaki işlemlerinin hepsini sırasıyla yaptıysanız geriye sadece yayınla butonuna tıklamanız gerekiyor. Yayınladığınız hikayeler 7 gün boyunca yayınlanacaktır.

Youtube’da Paylaşılan Hikaye Nasıl Kaldırılır

Youtube hikaye paylaşma özelliğini nasıl kullanacağınızı anlattık. Denemek için bir hikaye paylaşmış olabilirsiniz. Deneme için paylaşılan hikayenin de uzun süre kalması pek mantıklı değil. O nedenle youtube hikaye kaldırma için kaldırmak istediğiniz hikayeyi açın. Ardından üst üste 3 nokta olarak bulunan menü simgesine tıklayın ve sil seçeneğine tıklayın. Tüm bunları gerçekleştirerek kaldırmak istediğiniz youtube hikayesini de kaldırabilirsiniz. Youtube hikaye paylaşma ve kaldırma işlemleri bu kadar basit, bir an önce güzel içerikler hazırlayabilir ve daha fazla kullanıcıya erişebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli