Sıradaki içerik:

Reklam Engelleyici Nasıl İndirilir

e
sv

Retro Giyim Tarzı Trendi

22 okunma — 20 Kasım 2021 19:37
Retro Giyim Tarzı Trendi

Moda tutkunları Retro giyim konusunda çeşitli kombinler oluşturmaktadır. Ancak Retro giyim tarzı trendi konusuna açıklık getirilmelidir.

Retro giyim bir moda terimidir. Geçmişte belli bir süre içerisinde moda olmuş olan kıyafetlerin süreç içerisinde tekrardan kullanıma sunulması Retro giyim tarzı trendi ifadesini açıklamaktadır. Burada önemli olan detay Retro giyimin 1960 ile 1970 yıllarının izleriyle günümüzde trend olmasıdır.

Retro Tarzı Giyim Ne Demek?

Geçmişe dönüşün yaşandığı günümüzde moda alanındaki izler Retro giyimde doğrudan görülebilmektedir. 1960’lı yılların modası olan İspanyol paça pantolonlar, kesimleri geniş olan üst giyimler örnek olarak gösterilebilir.

Retro giyim daha çok vintage giyim ile karıştırılmaktadır. Bunun sebebi ikisinde de geçmiş dönemdeki modanın izlerini günümüze taşımasıdır. Ancak tarihler bakımından farklılık gösterdikleri gibi Retro giyimde eski kıyafetlerin yeniden kullanılmış söz konusudur. Yani yeni bir üretim gerçekleşmemektedir. Eski modanın yeni üretimi olan ise vintage giyimdir.

Retro giyim kıyafet israflarının önüne geçilmesini, ikinci el eşyaların kullanılmasını beraberinde getirerek küreselleşen dünyadaki israfın önüne geçilmesi konusunda Etkili bir trend olarak da düşünebilir.

Vintage Giyim Nasıl Olur?

Genellikle Retro giyim ile karıştırılan vintage giyim eskiden moda olan kıyafetlerin yeniden üretilerek piyasaya sunulması anlamına gelmektedir. Eskiden moda olan moda biçimleri ve trendleri günümüzde markalar tarafından yenilenerek farklı renkler ve kumaşlar üzerinden tüketicilere sunulmaktadır. Vintage sadece kıyafette değil aynı zamanda ev içi ürünlerinde ve mekân süslemelerinde de görülebilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli