Sıradaki içerik:

Karşınız’da Windows 11 Beta 6

e
sv

Diablo 2 Resurrected Üzücü Haber

45 okunma — 21 Eylül 2021 17:09

Diablo 2 Resurrected, 21 yaşındaki bir oyunun yeniden yapımı olarak teknik sebeplerden ötürü ultra geniş ekran çözünürlüğünü desteklemeyecek. Alpha sürecindeyken 21:9 çözünürlüğü destekleyen Diablo 2’nin desteklediği en yüksek çözünürlük, Diablo 2: Resurrected açık betası sırasında 19:9 oranına çekilmişti. Blizzard, en ideal oranın 16:9 olduğunu, bu alanın dışında kalan mobların aggrolarının çekilemediğini ama yine de öldürülebildiklerini belirtti.

Diablo 2 Resurrected için en ideal çözünürlük 16:9

Blizzard,Diablo forumlarında yayınladıkları açıklamada, 21:9 ekran çözünürlüğünün yol açtığı sorunların, teknik alpha sırasında iyice bariz hale geldiğini belirtti. Blizzard, açıklamada şu ifadeler yer verdi:

” Bu soruna örnek vermek gerekirse, yapay zeka 21:9 ekran çözünürlüğünde, oyuncuyu tespit edemiyor veya saldırma komutunu veremiyor. Ayrıca, 21:9 monitore sahip olan oyuncular, orijinal oyunda savaşılabilecek düşman sayısından kat be kat fazla çekebiliyorlardı. “

Diablo 2 Resurrected

Blizzard, çözünürlüğe dair açıklamasına uzak mesafeden saldırabilen sınıflar üzerinden devam etti:

” Menzilli sınıfların kullanıldığı bir senaryoda, 21:9 monitöre sahip oyuncular, karşılaştıkları düşmanlara oldukça uzak bir mesafeden saldırabiliyorlar ve mobları öldürebiliyorlardı. Fakat moblar bu duruma tepki veremiyor ve karşılık veremeden ölüyorlardı. Neticede yapay zeka, 21:9 ekran çözünürlüğünün sağladığı fazladan mesafeye tepki veremiyor.”

Blizzard, 19:9 çözünürlüğün Diablo 2 Resurrected için son sınır olduğunu belirtti. Ultra-geniş ekranda oyunu oynamak isteyen oyuncular, ekranın kenarlarında kalacak siyah boşlukları göz ardı etmek durumunda kalacaklar.

Diablo 2 Resurrected 23 Eylül 2021 tarihinde yayınlanacak.

kaynak:merlininkazani.com

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli