Sıradaki içerik:

İnstagram’da Maç Yayınları Nasıl Yapılır?

e
sv

Facebook’da Oyun Yayını Nasıl Açılır?

551 okunma — 22 Haziran 2020 03:07

Facebook oyun yayını, piyasaya sürüldüğünü günden beri birçok oyuncu tarafından tercih edilen bir özelliktir. Facebook gaming olarak da bilinen bu yenilik ile birlikte kullanıcılar facebook oyun yayını yaparak hem eğleniyor hem de para kazanma fırsatı elde ediyorlar. Üstelik twitch gibi diğer yayın platformlarının aksine kazanılan paralardan çok düşük miktarlarda komisyon kesiliyor. Peki facebook oyun yayını yapmak için hangi adımları izlemek gerekiyor

  • Bilgisayarınızdan facebook hesabınıza girin
  • Sol taraftaki menüler kısmından oyun videoları kısmına tıklayın
  • Yine sol tarafta yer alan canlı videoya geç menüsüne tıklayın
  • Yayın yapmak için bir facebook sayfası oluşturun
  • Facebook sayfasını bağladıktan sonra oynayacağınız oyunlar ile ilgili bilgileri ve açıklamaları doldurun

Tüm bunları yaptıktan sonra facebook oyun yayını açmak için yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. Oyun ekranınızı facebook sayfanıza aktarmak. Bunun için ilk olarak OBS Studio adlı uygulamayı indirmeniz gerekiyor. İndirip uygulamayı kurduktan sonra açıp sağ alt köşeden ayarlara tıklayıp yayın bölümüne girmeniz gerekiyor. Burada en üst seçeneği özel yaptıktan sonra sunucu kısmına facebook canlı yayın bölümünde yer alan sunucu linkini yapıştırmanız alt bölümüne ise yine facebook canlı yayın bölümünden alacağınız şifreyi yapıştırmanız gerekiyor. Sonrasında yayını başlat kısmına tıklayarak oyun ekranınızı facebooka aktarabilirsiniz.

Yayın yaparken internet kalitenizin yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yoksa açtığınız yayının kalitesi düşük çözünürlükte olacaktır ve düşük çözünürlüklü yayınların izleyicisi de az olmaktadır. Facebook oyun yayını yapmaya başladıktan sonra ise para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Oyun Yayını Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Facebooktan para kazanma için diğer yayın platformları gibi izleyicilerinizi eğlendirmeniz gerekiyor. Eğlenceli ve kaliteli bir oyun çıkardığınız takdirde izleyicileriniz sizleri ödüllendirmek için bağış atacaktır. Bu bağışlar yıldız olarak gelmektedir. Her 100 yıldız 1 dolara denk gelmektedir. Facebooktan para kazanma için ilk önce 1 hafta içinde 4 saat yayın yapma, iki gün art arda yayın yapma ve 100 takipçiye ulaşmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra 1000 takipçiye ulaştıktan sonra abonelik sistemi ile de para kazanmaya başlayabilirsiniz. İzleyiciler aylık 15lira ödeyerek size abone olabilirler. Bunun dışında belli bir hedef kitleye ulaştıktan sonra sponsorlar da yayınlarınıza ücret karşılığı sponsor olmaya başlayacaktır. Bir nevi yayınlarınızda firmaların reklamını yaparak da para kazanabilirsiniz. Facebook oyun yayını yaparak facebooktan para kazanma bu kadar basit.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli