Sıradaki içerik:

Diablo 2 Resurrected Üzücü Haber

e
sv

Kratos ‘un Baltasını Tasarlayan Yapımcı Hayatını Kaybetti

60 okunma — 21 Eylül 2021 17:17

Oyun sektöründen üzücü bir haber daha geldi ve 2018 yılında çıkan son God of War oyununda görev alan George Mawle’ın hayatını kaybettiği açıklandı. Uzun bir süre Santa Monica stüdyosunda çalıştıktan sonra ekipten ayrılan yapımcının ölüm nedeni hakkında açıklama yapılmazken başta oyunun yönetmeni Cory Barlog olmak üzere ekip arkadaşlarından konuyla ilgili açıklamalar geldi.

Kratos'un baltasını tasarlayan God of War yapımcısı hayatını kaybetti

Yapımcının 2 Eylül’de hayatını kaybettiği Mihir Sheth tarafından açıklandı. Santa Monica stüdyosunda çalışan ve dövüş dinamiklerinde Mawle ile birlikte görev alan Mihir Sheth yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “God of War 2018’de Leviathan Baltasını fırlatmaktan ve geri çekmekten ya da Blades of Chaos’un zincirlerini döndürmekten zevk aldıysanız, lütfen bir dakikanızı ayırın ve bunun büyük ölçüde George Mawle’ın mühendisliği ve enerjisiyle mümkün olduğunu hatırlayın. George Mawle 2 Eylül 2021 tarihinde ne yazık ki vefat etmiştir. 20 yılı aşkın oyun geliştirme kariyeri boyunca pek çok kişi gibi, beş yılı aşkın bir süredir her gün George’un yanında veya yakınında oturdum, onunla her gün çalıştım ve şok edici bu haber beni çok etkiledi.” 

Mihir Shet daha önce 2019 yılında attığı bir Tweet paylaşımı üzerinden de Mawle’ın oyundaki etkisinin ne kadar iyi olduğundan bahsetmişti. Cory Barlog ise attığı tweet ile şu ifadelere yer verdi: “George inanılmaz derecede komik, akıllı ve sıcak kanlı bir insandı. Leviathan baltasını kullanma hissinin babalarından biriydi. Onun merakı ve zekası olmasaydı, baltayı kullandığımız o saf mutluluk anları asla var olamazdı. Aramızdan ayrılması kalbimi kırıyor. Huzur içinde uyu kardeşim??”

kaynak:merlininkazani.com

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli