Sıradaki içerik:

Kozmik Karınca Kimdir

e
sv

PUBG MOBILE KASMA SORUNU ÇÖZÜMÜ RESİMLİ ANLATIM

478 okunma — 30 Temmuz 2020 23:38

Pubg mobile kasma sorunu bildiğimiz gibi birçok oyuncunun başına gelen bir sorundur. Bu kasma yüzünden özellikle ilk atlamalarda oyun kendine gelene kadar rakiplerimiz silahlanmış ve lootunu tamamlamış olabiliyorlar. Bu da rakiplerimiz için bir avantaj oluşturuyor. Bunun yanı sıra düşmanlar ile aramızdaki mesafe azaldıkça da pubg mobile kasma sorunu ile karşılaşabiliyoruz ve bu yüzden rakiplerimize aim alırken sıkıntı yaşayabiliyoruz. Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz gelin resimli bir şekilde anlatalım.

Pubg Mobile Kasma Sorunu İçin Emülatör Ayarları

Pubg Mobile Kasma Sorunu

Pubg mobile kasma sorunu çözmek için ilk olarak gameloop emülatörü açıp ayarlar kısmına girmemiz gerekiyor. İlk açılan TEMEL bölümündeki ayarlar yukarıdaki gibidir. Buraya dokunmanıza gerek yok. Kasma sorununu çözmek için sol taraftaki MOTOR menüsüne tıklamanız gerekiyor. Açılan menü aşağıdaki gibi olacaktır.

Pubg Mobile Emülatör Ayarları

Motor kısmına girdikten sonra gösterilen seçenekler yukarıdaki gibi olmalıdır. Burada bir noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. İşleme bölümünde yer alan OpenGL+ kısmını sadece render sorunu yaşayanlar seçmelidir. Eğer oyun oynarken harita yüklenmesinde sıkıntı yaşamıyorsanız DirectX kısmını seçmeniz oyun deneyiminizi yükseltecektir. Burada da ayarları tamamladıktan sonra sol taraftaki bir alt menüye OYUN kısmına tıklamanız gerekiyor.

Gameloop Emülatör Ayarları

Oyun menüsünü açtıktan sonra verilen seçenekleri yukarıdaki gibi ayarlamalısınız. Bilgisayarınız çok yüksek kaliteli bir sisteme sahip olmadıkça çözünürlüğü ve görüntü kalitesini arttırmanıza gerek yok.

Pubg mobile kasma sorunu için yapmanız gereken emülatör ayarları yukarıdaki gibidir. Şimdi de oyun içi grafik ayarlarına bakalım.

Pubg Mobile Oyun İçi Grafik Ayarları

Pubg mobile kasma sorunu için yukarıdaki ayarları tamamladıktan sonra oyunu açıp ayarlar menüsünden grafikler kısmına girmeniz gerekiyor.

Pubg Mobile Grafik Ayarları

Pubg mobile kasma sorunu yaşayanlar için grafik ayarlarında dikkat edilmesi gerekenler ise grafikler ve kare hızıdır. Ortalama bir pc sisteminizin olduğunu düşünürsek gerekli ayarları yukarıdaki gibi yapabilirsiniz. Stil bölümünde dilediğinizi seçebilirsiniz. Oradaki seçenekler kasma sorununu tetikleyen noktalar arasında yer almamaktadır.

Pubg mobile kasma sorunu yaşayanlar için gerekli ayarları yukarıda belirttik. Verdiğimiz özellikler 8 GB RAM, 8 GB EKRAN KARTI, AMD RYZEN 5 ve denk özelliklere sahip bilgisayarlar için hazırlanmıştır. Bilgisayarınızın kalitesini verdiğimiz özelliklere göre karşılaştırarak verdiğimiz ayarları yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz. Pubg mobile kasma sorunu bu ayarlara uyulduğunda ciddi şekilde azalacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli