Pubg Mobile Sekmeme Makrosu Nasıl Yapılır?

Pubg mobile sekmeme makrosu artık birçok oyuncu tarafından kullanılan ve oyun içerisinde rakiplere karşı avantaj sağlamaya yol açan bir özellik olarak görülüyor. Bu özelliği kullanan oyuncular oyun içerisinde rakiplerine karşı sprey atarken daha büyük bir kolaylık yaşıyor. Özellikle uzak mesafede spreyleri makro sayesinde daha isabetli oluyor. Bu da rakiplerinizi daha erken indirmenize yardımcı oluyor.

Her mouse ile makro yapılır mı?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok mouse direkt macro yazılımı ile birlikte satılıyor. Ama bu mouseları alma imkanı olmayan oyuncular için de macro yapma imkanı var. 30-40 liralık mouse alarak da yardımcı uygulamalar sayesinde pubg mobile sekmeme makrosu kullanabilir ve rakiplerinize karşı avantaj sağlayabilirsiniz.

Makro kullanmak ban sebebi mi?

Pubg mobile sekmeme makrosu kullanmak isteyenlerin merak ettiği soruların başında bu var. Makro kullanılması durumunda banlanmak hiçbir oyuncunun isteyeceği bir şey değil. Sonuçta hesaplara yatırılan UC paraları ve seviye atlatmak için verilen emek bir an da çöpe gidebilir. Ama pubg mobile da üçüncü parti yazılımlar ile hile kullanan ve tek atışta 600-700 metreden adam vuran hileci oyuncular ban yemiyorken siz ban yer misiniz kesin bir şey söyleyemiyoruz. Ama pubg mobile sekmeme makrosu kullanıp banlanmayan birçok oyuncu olduğunu bilmenizi isteriz.

Makro nasıl ayarlanır?

Pubg mobile sekmeme makrosu yapmak isteyenler ve mouselarında macro özelliği bulunmayan kişiler için yardımcı bir uygulamayı kullanacağınız. Uygulamanın ismi X-MOUSE BUTTON CONTROL. Uygulamayı şu linkten indirebilirsiniz. https://www.gezginler.net/indir/x-mouse-button-control.html

Uygulamayı indirip kurduğunuzu varsayalım. İngilizce bir arayüze sahip bir uygulama olması yüzünüzü korkutmasın yapacağınız işlemler çok basit.

 • İlk olarak makroyu kullanmak istediğiniz oyunu açın. Eğer pubg mobile da kullanacaksanız emülatörü başlatıp oyuna giriş sağlayın.
 • Ardından Xmouse button control uygulamasını çalıştırın.
 • Daha sonra sol alt köşede yer alan Add yazısına tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan uygulamalardan androidemulator.exe yazan yere tıklayın ve OK tuşuna basıp kapatın.
 • Daha sonra Add yazısının yukarısına androidemulator.exe yazısının geldiğini göreceksiniz. Onun üstüne tıklayıp sağ tarafta yer alan mouse button 4 yazısının sağ tarafındaki sekmeye tıklayın.
 • Çıkan menüde Simulated Keys yazısını seçin. Karşınıza bir menü çıkacak.
 • Çıkan menünün en üstüne {HOLDMS20}{LMB}{HOLDMS20}{LMB}{HOLDMS20}{LMB}{HOLDMS20}{LMB}{HOLDMS20}{LMB}{HOLDMS20}{LMB} koyu renkle yazılmış kodu kopyalayıp yapıştırın ve OK tuşuna basın.
 • Daha sonra uygulamanın anasayfası karşınıza gelecektir. Sağ alt tarafta yer alan Apply tuşuna bastıktan sonra Close tuşuna basın.

Pubg mobile sekmeme makrosu için yapmanız gereken her şey yukarıda sırasıyla anlatıldı. Kimi zaman X Mouse Button Control uygulaması açılmıyor. Bu durumlarda uygulamayı yönetici olarak çalıştır seçeneği ile başlatmanız gerekiyor.

4 thoughts on “Pubg Mobile Sekmeme Makrosu Nasıl Yapılır?

 • 3 Ocak 2021 tarihinde, saat 14:10
  Permalink

  Bende bu yazı üzerine program ile ilgili kurcalamaya başladım. X ve Y eksenini kilitleyip tek bir nokta üzerine sürekli atış yaptırmaya çalışıyorum ama başaramadım. 2 atış yaptırdıktan sonra mouse imlecini otomatik aşağıya çekmesini sağlayarak bir kod oluşturabiliriz. Yardımcı olursaniz sevınırım. Teşekkürler

  Yanıtla
  • 4 Ocak 2021 tarihinde, saat 17:38
   Permalink

   sürekli tek noktaya atış yapması durumunda hile olur zaten. Bu makro spreylerde iyileştirme sağlar

   Yanıtla
   • 10 Mayıs 2021 tarihinde, saat 15:57
    Permalink

    şuan hala çalışıyor mu?

    Yanıtla
 • 10 Şubat 2021 tarihinde, saat 07:18
  Permalink

  Merhaba admin, verdiğiniz kodlar artık tesir etmiyor, pubg fix ledimi acaba yardımcı olur musunuz yada yeni kod üretebilme şansınız var mı

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir