Sıradaki içerik:

Valorant bir Haftada 100 Milyon Saat İzlenmeyi Aştı

e
sv

Riot Games, Vanguard Yazılımında Güncellemeler Yaptı

282 okunma — 19 Nisan 2021 12:03

Riot Games’in Valorant oyununda kullandığı anti hile yazılımı Vanguard bugün itibariyle kimi görsel ve donanımsal değişiklikler alacak. Vanguard, bilgisayarları yavaşlattığı ve birtakım uygulamaların çalışmasını durdurduğu nedeniyle eleştiriliyordu.

Riot, Valorant’ın beta lansmanından beri oyundaki hile meselesini ortadan kaldırmaya çalışıyor. Vanguard yazılımı oyun başlamadan evvel hilelerin çalıştırılmasını önlemek için daima art planda çalışıyordu. Bunun üzerine topluluktan gelen şikayetler, yazılımın bilgisayardaki birtakım uygulamaların çalışmasının önüne geçtiği tarafındaydı. Riot bu probleme bir tahlil buldu lakin oyuncular oyundan soğuyabilir.

Reddit’te Riot Games’in son değişikliği ele alındı. Vanguard yazılımı, artık çalışırken bir simge halinde görünecek. Bu simge sayesinde Vanguard’ı istediğiniz vakit kapatabileceksiniz. Lakin özelliği tekrar açmak için bilgisayarınızı tekrar başlatmanız gerekecek. Vanguard kapalıyken bilgisayarınız inançsız modda görünecek ve yazılım tekrar açılana kadar Valorant’ı tekrar başlatamayacaksınız. Yani böylece, Vanguard’ı kapattığınız vakit yine Valorant oynamak istiyorsanız sisteminizi tekrar başlatmanız gerekecek.

Vanguard Kaldırma

Ayrıca Vanguard’ı kaldırmak isterseniz bunu da simgeden yapabileceksiniz. Kaldırdıktan sonra bilgisayarınızda engellenmiş programları da özgürce kullanabileceksiniz. Lakin bu durumda Valorant oynamaya devam edemeyeceksiniz. Vanguard, Valorant oynamak istediğinizde kendinin yine kuracak ve yazılımın başlayabilmesi için de bilgisayarınızı yine başlatmanız gerekecek.

Ayrıca Vanguard’ın bilgisayarlardaki kimi programların çalışmasını etkilediği konusu da tartışılanlar ortasında. Bilindiği üzere uygulamaya tıkladığınızda hangi uygulama tarafından engellendiğini görebilirsiniz. Vanguard’ı kaldırarak yahut kapatarak bu sorunu çözebilirsiniz. Fakat belirttiğimiz üzere tekrar Valorant oynamak istediğinizde sizleri biraz zahmetli bir süreç bekliyor olacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Raul5 ay önce
  • Çox gözəl əladır xoşuma gəldi əla,👍👍👍