Sıradaki içerik:

Riot Games, Vanguard Yazılımında Güncellemeler Yaptı

e
sv

Son CS:GO Güncellemesi Valorant’a Karşı mı Yapıldı

245 okunma — 19 Nisan 2021 12:12

CS:GO geçtiğimiz günlerde hepinizin hatırlayacağı üzere büyük bir güncelleme aldı. Pekala bu güncelleme popüleriteyi Valorant’a kaptırmamak için mi yapıldı?

11 Nisan tarihinde CS:GO için değerli bir tarih oldu. Bu güncelleme oyundaki bir çok kısımda değişiklikler içeriyor. Fakat en göze çarpan değişiklik silahlarda oldu. Bilhassa de son vakitlerde makus şöhretiyle toplulukta suyu gitgide ısınan SG 553’teki nerflenme dikkati çekti. Bu güncellemenin tarihi bir soruyu doğurdu. Riot Games’in üzerinde tüm gücüyle durduğu Valortant’a bir tedbir olarak mı bu güncelleme yapıldı? Zamanlama epey farklı görünüyor.

Güncelleme hakkında daha fazlası için

Güncelleme muhakkak silahların gücünün arttırırken, kimilerinin da güçlerinde kıymetli düşüşler yaşandı. Bunlardan en dikkat çekeni hiç elbet SG 553 nerflenmesi oldu. Bununla birlikte öbür kısımlarda da toplulukta epeyce büyük yankı bulan değişiklikler yapıldı. Örneğin oyunun en kilit silahlarından biri olan Desert Eagle yani Deagle değişikliği. Bu süper güçteki silah, artık zıpladıktan sonra harika bir isabet oranına sahip oldu. Bu değişikliğin oyundaki güç istikrarlarını bozduğuna dair bir çok görüntü geçtiğimiz günlerde yayımlandı.

Dikkat alımlı bir öbür güncelleme elbette Tec-9 güncellemesi oldu. Oyunda vazgeçilmez taktiklerden biri olan “ Cyka Blyat Rush B” Tec-9’ın güçsüzleşmesinden beri imkansızlaşmıştı lakin bu talih yine doğdu. Güncellemeyle birlikte Tec-9’ın isabet gücü arttı. Artık yalnızca Kevlar ve Tec-9 ile B kapıları size açılacak!

Üzerinde ağır tartışmaların döndüğü bir başka yenilik ise “bingelibangable” sözü oldu. Birden fazla insan sözlüklerde bu sözün manasını bulmaya çalıştı. Üzerinde varılan sonuç ise “wallbangable” yazılmak isterken yapılan bir typo kusuru yahut Valve içi bir şakalaşma olduğu fikri oldu.

Peki bu büyük güncellemenin Valorant’ın popülerleştiği bu günlerde yapılması tesadüf mü? Riot’un FPS oyunu Valorant’ın öteki FPS oyunlarının kitlesine göz diktiği bir sır değil. CS:GO ile emsal mekaniklere sahip olduğu için birçok oyuncu Valorant’a da bir talih vermek istiyor. Karakterlerin yeteneklerinin silahların güçleriyle harmanlanması herkes için ilgi alımlı görünüyor. Valve, üzerlerindeki artan baskıyı kırmak için bu türlü bir yolu seçmiş olabilir. Sonuçlarını daima bir arada göreceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli