Sıradaki içerik:

Riot Games , Valorant için ünlü müzisyen Zedd ile işbirliğine imza attı

e
sv

Windows 11 Valorant ‘a Yarıyacak

45 okunma — 23 Eylül 2021 17:38

Wİndows 11 Valorant oyuncularından bazıları, oyuna girmek istediklerinde bir uyarı ile karşılaştılar. Windows 10’da da bulunan ve Windows 11’de sisteme entegre edilen TPM yani Güvenilir Platform Modülü kötü niyetli oyuncuların işini iyice zorlaştıracak bir sistem. Valorant ayrıca, sistemin Güvenli Önyükleme ile başlamasını talep edecek.

Windows 11 Valorant hilecilerin işini iyice zorlaştırmayı amaçlıyor

Aslında uzun süredir Windows 10’da da bulunan TPM, Windows 11’e entegre edilerek sistemin ana parçalarından biri olacak. Hilecilere ve hile yazılımcılarına karşı gerek arka arkaya açılan davalar, gerekse Valorant’a özelVanguard anti-hile yazılımı ile Riot kötü niyetli oyunculara nefes aldırmamayı amaçlıyor. Anti Cheat Police Department (Hile Karşıtı Polis Departmanı) adındaki Twitter hesabı, bir Valorant kullanıcısının gönderdiği görseli paylaştı.

Windows 11 Valorant

Windows 11, Valorant’ı çalıştırmak için hem Güvenilir Platform Modülü’nü hem de Güvenli Önyüklemeyi zorunlu kılıyor. Oyuncuların bir kısmı bu talebi kasıntı ve abartı bulurken, bazıları ise hak veriyor olabilir. Bu önlemler ile, Riot’un bir oyuncuyu tespit edip banlaması halinde bahsi geçen hilecinin, Valorant’ı tekrar oynayabilmek için yeni bir bilgisayar alması gerekecek

KAYNAK:.merlininkazani.com

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli