Amazon, çalışanlarını ChatGPT’ye dikkat etmeleri konusunda uyardı

Son periyodun en tanınan yapay zeka eseri olan ChatGPT, Amazon dahil teknoloji sanayisini terletmeye devam ediyor. Amazon’un şirket için yazışmalarına nazaran şirketin avukatı, çalışanları sohbet robotu ChatGPT’yi kullanmamaları konusunda uyardı.

Amazon, çalışanlarının ChatGPT kullanmasından endişeli

Business Insider’a dayanan habere nazaran, Amazon’un kıdemli bir avukatı çalışanlardan ChatGPT ile “herhangi bir Amazon bilinmeyen bilgisini (üzerinde çalıştığınız Amazon kodu dahil)” paylaşmamalarını talep etti. Şirket içi Slack iletilerinde ortaya çıkanlara nazaran, Amazon avukatı ayrıyeten girdilerin bir sonraki ChatGPT versiyonunda eğitim verisi olarak kullanılabileceğini ve bunu istemediklerini lisana getiriyor. Amazon’da kıdemli bir kurumsal danışman olan avukat hatta ve hatta ChatGPT’nin kimi çıktılarının mevcut Amazon bilgileriyle eşleştiğini gördüğünü söylüyor. Amazon çalışanları ise üretkenliği artırdığı için ChatGPT’yi kullanmak istiyor.

Gizli şirket bilgilerinin ChatGPT ile nasıl paylaşıldığı ve yapay zeka aracının yaratıcısı OpenAI’ın bununla ne yaptığı sorusu ileride çetrefilli bir sorun haline gelebilir. Ana rakibi Microsoft, bu hafta toplam 10 milyar dolar olduğu bildirilen yatırımla OpenAI ile olan birlikteliğini genişletti. Münasebetiyle bu durum Amazon için epey hassas ve rastgele bir kapalı datanın rakip şirketlerin eline geçmesini istememek son derece doğal.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir