AMD’nin en son şoförleri Windows PC’leri çökertti

Radeon RX 6000 ve Radeon RX 7000 GPU ailesi için güncellemeler sunan AMD Adrenalin 23.2.1 şoförleri dün yayınlandı. AMD’nin son yayınladığı şoförleri yükleyen çok sayıda kullanıcıdan şikayet var. Güncellemenin PC önyükleme problemine yol açtığı söyleniyor.

Sosyal medya platformunda AMD’ye yansılar yağdı. Örneğin; AMD Radeon RX 7900 XTX ekran kartına sahip bir kullanıcı “Bilgisayarımı çökertti, artık Windows’u yine, sıfırdan kurmam gerekiyor.” dedi. Diğer bir kullanıcı şoförün Windows yüklemesini engellediğini söyledi.

AMD’nin sitesinde şoförlerin sadece birkaç oyunda takılma ve çökme sorunu yaşatabileceği yazıyor lakin Twitter’da bildirilenler üzere önemli Windows meselelerinden hiç bahsedilmiyor.

PC izleme programı CapFrameX’in geliştiricileri, şoförün Windows BIOS ayarlarını değiştirdiğini bu yüzden de çökme ve önyükleme meselelerine yol açtığını sav ediyor. Kullanıcılara Windows’u yine yüklemeden evvel BIOS ayarlarını denetim etmeleri, Display Driver Uninstaller’ı kullanarak sürücüyü kaldırmaları tarafında tavsiyede bulunuluyor.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir