Bir milyondan fazla kişi ChatGPT takviyeli Bing’i denemek için bekliyor

Microsoft ile OpenAI iş birliğiyle kullanıma sunulan Chat GPT takviyeli yeni Bing, 8 Şubat’ta tanıtıldı. Görünüşe göreyse yalnızca birinci birkaç gün içinde bile yeni Bing’i denemek isteyenlerin sayısı bir milyonu aştı.

Yeni Bing ön izlemesi için 2 günde bir milyondan fazla kayıt yaptırıldı

Yeni Bing ön izlemesi, kullanıcıların yapay zekanın yardımıyla, sorgulara dayalı bilgileri çekebilen ve ChatGPT’ye epey benzeyen bir chatbot arabirimi aracılığıyla internette bilgi bulmasına imkan tanıyacak. Sonlu birön izleme sürümünüyayına alan Microsoft, yeni Bing’in tam kullanımı için birbekleme listesioluşturdu. Microsoft çalışanı Yusuf Mehdi‘nin yaptığı Twitter paylaşımı ise birinci 48 saat içinde bir milyondan fazla kişinin yeni Bing ön izlemesi için bekleme listesine katıldığını doğruladı.

Yeni ortaya çıkmış dataları kullanamayan ChatGPT’nin tersine şimdiki bilgileri kullanabilen yeni Bing, ChatGPT’ye güç veren lisan modeli olan GPT 3.5’in yükseltilmiş bir sürümü tarafından desteklenmekte. Prometheus Modeli olarak nitelendirilen sürümle birlikte bundan sonra arama yapmak için kullanılan cümlelerirobotlaşmış kalıplarla yazmaya gerek olmayacağı sav ediliyor.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir