Call of Duty 2023 çıkış tarihi ve birinci ayrıntıları ortaya çıktı

Son vakitlerde Activision’ın Call of Duty serisinin yeni sürümü hakkında çok fazla baş karışıklığı gündemde kendisine yer ediniyor. Fakat Activision’a yakın kaynaklara dayandırılan bir habere nazaran Call of Duty 2023, tam teşekküllü bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Daha evvelki söylentiler Activision’ın, Çağdaş Warfare 2 için bir “Premium DLC” planladığını ileri sürüyordu. Fakat Insider Gaming’e nazaran Call of Duty 2023, tek başına bütün bir oyun olacak. Oyun hakkında şimdilik fazla ayrıntı yok lakin yeni Call of Duty’nin Çağdaş Warfare kainatına ağır bir biçimde bağlı olacağı ve Call of Duty Çağdaş Warfare 3 olarak adlandırılabileceği belirtiliyor.

Call of Duty 2023 beklenen çıkış tarihi

Ancak oyunla ilgili kıymetli bir detay, oyunun Sledgehammer Games tarafından geliştirileceğini öne sürüyor. Bununla birlikte bu yılki oyunun iki haftalık bir Beta sürümü ve erken erişim kampanyasıyla piyasaya sürüleceği aktarılıyor. Ek olarak Call of Duty 2023’ün eski jenerasyonda de yayınlanacağının doğrulandığının altı çiziliyor. Call of Duty 2023‘ün 10 Kasım 2023 tarihinde PS4/PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için çıkacağı belirtiliyor.

  • Beta hafta sonu 1 (PS4/PS5): 6 Ekim 2023 ve 10 Ekim 2023
  • Beta hafta sonu 2 (PS4/PS5/Xbox One/Xbox Series X|S/PC): 12 Ekim 2023 ve 16 Ekim 2023
  • Erken Erişim (PS4/PS5/Xbox One/Xbox Series X|S/PC): 2 Kasım 2023
  • Tam Sürüm (PS4/PS5/Xbox One/Xbox Series X|S/PC): 10 Kasım 2023

Call of Duty markası son vakitlerde daha da büyümüş durumda. Buna Battlefield serisindeki düşün de tesirinin olduğunu söyleyebiliriz. Sayılar tarafındaysa Call of Duty Çağdaş Warfare II, sadece 10 günde 1 milyar dolarlık oyun satış geliri elde etmek de dahil olmak üzere çok sayıda kilometre taşını geride bıraktı. Birebir vakitte Çağdaş Warfare II, franchise tarihindeki en büyük açılışı da yapmıştı.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir