Casus Yazılımlara Dikkat

Casus Yazılımlara Dikkat

Casus yazılımlar ile alakalı olarak oldukça kapsamlı bir incelemenin yapıldığı görülmektedir. Bu aşamada kişilerin hem kişisel bilgilerinin hem de finansal verilerinin casus yazılımlar ile kapsamlı bir biçimde incelenebileceği bilinmelidir. Casus yazılımların incelemeye alınmasının hemen sonrasında kişisel bilgilerin paylaşımı gibi sıkıntıların da meydana gelebildiği görülmektedir.

Cihazınıza İndirdiğinizi Uygulamalara Dikkat!

Mobile cihaza indirdiğiniz uygulamalar konusunda çok hassas davranmanız gerekmektedir. Bu aşamada indirilen uygulamaların sizin hangi verilerinize erişmek için izin istediğine de kesinlikle göz atmalısınız. Aksi takdirde verilerinizin işlenmesi ile alakalı sorunlar meydana gelebilmektedir. Casus yazılım programlarının indirilmesinin hemen sonrasında bilgilerinize erişim sağlaması ile alakalı sorunların bilişim suçları kategorisine girdiği de bildirilmelidir.

Casus Yazılım Programları Hangi Bilgilere Erişebilir?

Casus yazılım programları bilgilere erişim sağlama konusunda sizin verdiğiniz izinlerin haricinde de hareket edebilmektedir. Casus yazılım programları ile alakalı olarak sadece indirme aşamasında değil bu uygulamaların silinmesinin sonrasında da cihazlarda bıraktığı hasarların kalıcı olabileceği ve hali hazırda taradığı verilerin silinmesinin mümkün olmadığı da belirtilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir