Marvel’s Wolverine çıkış tarihi hakkında birinci bilgi geldi: Oyun epey kanlı olacak

2021’de Sony ve Insomniac Games, Marvel’s Wolverine‘i duyurmuş ve o vakitten beri oyun sessizliğe bürünmüştü. Oyun hakkında şimdiye kadar çok az somut bilgi açıklandı lakin kısa bir mühlet evvel Giant Bomb muhabiri Jeff Grubb, oyun hakkında edindiği bilgileri paylaştı.

Marvel’s Wolverine oyunu için sav edilen en dikkat cazibeli ayrıntı oyunun “Hard R” olarak derecelendirileceği. Münasebetiyle bu, oyunun büsbütün yetişkinler için olacağı, Wolverine karakterinden beklendiği biçimde yüksek şiddet içereceği manasına geliyor. Öte yandan Insomniac ise çoklukla T dereceli (13+) oyunlar yaptığı düşünüldüğünde enteresan lakin karakter bağlamında ise dengeli bir tez.

Grubb’ın söyledikleri bunlarla hudutlu değil. Oyunun, Wolverine’in Fox sinemalarından bağımsız olarak kendi cihanında ve X-Men’e katılmadan önceki devirlerinde geçeceği geçeceğini belirtiyor. Oyunun genel dünya yapısının God of War ve Sipder Man üzere yani yarı açık dünya formunda olacağı söyleniyor.

Marvel’s Wolverine çıkış tarihi ne vakit?

Marvel’s Wolverine için söylenen çıkış tarihi 2024 yılı sonbaharı olarak belirtiliyor lakin bunun pek muhtemel olmadığı ve oyun için hedeflenen yılın 2025 olduğu söyleniyor. Insomniac Games, Marvel’s Wolverine’in duyurusunu 2021 yılında Spider-Man 2 oyunuyla birlikte yaptı.

O periyotta Marvel’s Wolverine’in çok erken geliştirme basamağında olduğu söylenmişti. Hasebiyle stüdyonun büyük kısmı Spider-Man 2 üzerinde çalışıyor diyebiliriz. Marvel’s Spider-Man 2 için açıklanan çıkış tarihinin 2023 Sonbahar olduğunu düşündüğümüzde yalnızca bir yıl sonra yeni, büyük bir oyunun çıkması çok mümkün değil.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir