OBS Studio Ses Cızırtı Sorunu

OBS Studio, video kayıt ve canlı yayın paylaşımı için kullanılan programlardan biridir. Özellikle oyun yayıncılığı yapan hemen herkes tarafından tercih edilen bu program sayesinde yayıncılar, oynadıkları oyun ile birlikte kendi seslerini ve görüntülerini de izleyicilerine aktarabiliyor. Ama bu aktarım sırasında bir takım problemler de yaşanabiliyor. Bu problemlerden biri ise OBS Studio ses cızırtı sorunu ve klavye tuşlarından gelen seslerin yayına iletilmesi. Bu sorunu çözebilmek için ise OBS Studio’nun bize verdiği filtreleri kullanmamız gerekiyor.

OBS Studio ses cızırtı sorunu çözümü için ilk olarak programa girip hemen orta alt bölümünde ses düzenleyici bölümünden Mic/Aux bölümünün en sağındaki ayarlar menüsüne tıklamanız gerekiyor. Ardından filtreleri seçip açılan pencerede sol en altta + tuşuna basarak ilk önce gürültü bastırma seçeneğini seçmelisiniz. Onu seçtikten sonra gürültü bastırma desibel ayarını -30 olarak bırakabilirsiniz.

OBS Studio ses cızırtı sorunu çözümü için ikinci eklemeniz gereken filtre ise gürültü filtresi. Bu filtreyi de yukarıda yazdığımız gibi sol alt kısımdan + tuşuna basarak ekleyip eşik bitişi -32 desibel, eşik başlangıcını ise -26 desibel olarak ayarlayabilirsiniz. Tüm bunları tamamladıktan sonra OBS Studio ses cızırtı sorunu çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir