Prometheus yapay zekâ sistemi Microsoft Office’e geliyor

Microsoft, Prometheus olarak isimlendirilen kendi ChatGPT gibisi yapay zekâ sistemini çeşitli eserlerine entegre etmeye devam ediyor. Yazılım devi hudut ağını Bing’e uygulamıştı. Artık ise sırada Word, PowerPoint ve Outlook üzere Microsoft Office yazılımları var.

Önümüzdeki haftalarda sunulacak yeni özellikler Microsoft Office uygulamalarının çehresini önemli manada değiştirecek. Kullanıcıların daha süratli ve verimli çalışmasına imkan sağlayacak. Mevzuyla ilgili duyurunun Mart ayında yapılacağı söyleniyor.

Yapay zeka nelere yardımcı olacak?

Prometheus’un Outlook‘ta arama sonuçlarını uygunlaştırmak ve e-postalara karşılık önermek için test edildiği daha evvel ortaya çıkmıştı. Yapay zekâ sistemi ayrıyeten Word‘de metin yazarken de kullanıcılara yardımcı olacak formda dizayn ediliyor.

Office araçlarındaki hudut ağı örneğin Excel‘de kullanılmak üzere elektronik tablolar oluşturabileceği üzere Dall-E aracılığıyla PowerPoint sunum slaytları hazırlayabilecek. Prometheus’un birebir vakitte Microsoft Teams platformuna da eklenmesi planlanıyor.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir