Yazılım Faaliyetleri Gelişmeye Devam Ediyor!

Yazılım Faaliyetleri Gelişmeye Devam Ediyor!

Dünyanın değişen normları ve ekonomik odak alanları incelendiği zaman en büyük katkının direkt olarak yazılımdan geldiği görülmektedir. Hatta son senelerde gelecek vaat eden unsurların başında yazılım mühendisliği gelmektedir. Yazılım mühendisliğine gençlerin yönlendirilmesi için bu alanında tanıtımının yapılmasına da büyük önem verilmektedir.

Yazılım Faaliyetlerinde Üniversite Eğitimi

Yazılımı sadece bilgisayar üzerinden düşünmemelisiniz. Bunun tüm günlük hayatımızı içine alacak şekilde gelişim gösteren bir alan olduğunun ayrıca bildirilmesi gerekir. Kişilerin kullandıkları cep telefonlarından evlerinde kullandıkları robot süpürgelere kadar her alanda yazılımın büyük önem arz ettiği bir kere daha fark edilmektedir.

Yazılım Desteği Dikkat Çekiyor

Yazılım desteği ile alakalı olarak dikkat çeken bir diğer unsur da oyun ihraç etme konusunda gençlerin desteklenmesi için maddi olarak ödüllendirilmesi ön görülmektedir. Devletin bu konuda destekleyen bir tutum ortaya koyması genel verimliliği artıracaktır. Oyun ihracatından yazılım unsurlarının ihracına kadar büyük bir oranda ekonomiler için büyük fırsat sunduğu görülmektedir. Devlet desteği bu nedenle çok kritiktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir