Sıradaki içerik:

Google Gmail için yeni iletişim özellikleri

e
sv

Android 12 Beta 5 Güncellemeler ile Geldi

41 okunma — 18 Eylül 2021 15:48

Google, geliştiriciler için Android 12 Beta 5 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme ile sisteme yeni özellikler ekleniyor. İşte detaylar.

Google, yeni Android sürümünü oturtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda kararlılık güncellemesi alan Android 12, bugün bir güncelleme daha aldı. Android 12 Beta 5 güncellemesini geliştiricileri için indirime sunan Google, kullanıcılarına bu güncelleme ile yenilikler sunmayı da ihmal etmiyor. Peki, bu güncelleme bizlere neler sunuyor?

Güncelleme ile artık arama çubuğuna erişmek için Pixel Launcher‘ın ana ekranından yukarı kaydırabilirsiniz. Arama çubuğunun arka planı, uygulama çekmecesinde gezinirken ekranın üst kısmını dolduracak şekilde genişliyor. Ev kontrollerine artık güç düğmesi yerine kilit ekranından erişilebilirsiniz. Ayrıca ‘materyal You’ kullanıcı arayüzüne sahip yeni bir hesap makinesi uygulaması da var. Cihaz Kişiselleştirme Hizmetleri artık Özel Hesaplama Çekirdeği olarak adlandırılıyor.

Android 12, gizlilik panosu, mikrofon ve kamera göstergeleri, mikrofon ve kamera geçişleri, pano okuma bildirimi, genişletilmiş kaydırma, uygulama açılış ekranları ve keygen değişikliklerini beraberinde getiriyor.

Android 12 Beta 5

Android 12 Beta 5, Pixel 5a 5G dahil olmak üzere artık Pixel 3 ve sonraki sürümlerde kullanılabiliyor. İlk etapta Pixel cihazlarına gelecek olan bu güncellemenin Ekim ayında nihai sürüm ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Pixel 6 ailesine güç katacak olan Android 12 güncellemesi, muhtemelen Ekim ayında daha farklı özelliklere de sahip olacak.

Diğer Android telefon üreticileri ise Android 12 güncellemesini 2022’nin ilk çeyreğinde başta amiral gemisi modelleri olmak üzere telefonlarına sunacak. Android 12 ile neredeyse sil baştan yapan Google, Android’i şahlandıracak gibi görünüyor.

kaynak:teknoburada.net

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli