Sıradaki içerik:

iPhone 13’ün Muhtemel Yenilikleri

e
sv

iOS 15 Beta 7 yayınlandı! İşte Karşınızda

47 okunma — 20 Eylül 2021 16:02

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 işletim sistemlerinin yedinci beta sürümlerini geliştiriciler için kullanıma açtı.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen WWDC 2021 etkinliğinde merakla beklenen iOS 15 ve iPadOS 15‘i tanıtan Apple, işletim sistemlerinin yedinci beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Her zaman olduğu gibi beta güncellemelerinin Apple cihazları üzerinde olumsuz etki yaratabileceğine vurgu yapan şirket, bu sürümleri yalnızca gerçekten geliştirici olan kişilerin yüklemesini tavsiye etti.

iOS 15 ve iPadOS 15 beta 7 ile neler değişti?

Hatırlanacağı üzere Apple, geçtiğimiz hafta yayınlanan altıncı beta sürümünde kullanıcıların uzun süredir beklediği FaceTime’ı Zoom ve Google Meet’e rakip yapması beklenen SharePlay özelliğini ertelediğini açıklamıştı. Son gelen bilgilere göre şirket, bu özelliği iOS 15‘in kararlı sürümünün çıkmasının ardından yayınlayacağı bir güncelleme ile kullanıma sunacak.

Bugün yayınlanan yedinci beta sürümünde herhangi bir büyük değişiklik görünmüyor. Ancak önceki betalarda tespit edilen temel buglarhatalar ve kararlılık sorunlarının düzeltildiğini belirtelim. 19A5337a yapı numarası ile gelen yedinci beta sürümü, aynı zamanda iOS 15‘in son betası olacak. Yani önümüzdeki haftalarda iOS 15‘in kararlı sürümü genel olarak kullanıma açılacak.

Yedinci beta sürümünü indirmek isteyen geliştiriciler iPhone veya iPad cihazları üzerinden Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını izleyebilirler.

Apple, watchOS 8 ve tvOS 15 Beta 7 sürümlerini de es geçmedi

Şirket, iOS 15 ve iPadOS 15 beta 7 sürümlerinin yanı sıra watchOS 8 Beta 7 ve tvOS Beta 7 sürümlerini de geliştiriciler için yayınladı. Güncellemeyi indirmek isteyen geliştiricilerin Ayarlar > Yazılım Güncelleme adımlarını takip etmesi yeterli olacaktır.

kaynak:https://shiftdelete.net

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli